1. díl Sázka - Seriál Slunečná

1. díl Sázka - Seriál Slunečná

Premiéra 11.1.2020

Týně a Sylvě zemřel táta. Týna se snaží pokračovat v otcově odkazu a starat se o statek, Sylva je naopak rozhodnutá, že statek prodá. A není sama, i ostatní lidé z vesnice se zajímají. Týna vyčte svému klukovi Štěpánovi, že jí nepřivezl plynovou bombu na grilování. Štěpán pro ni jede, ale má autohavárii. Zachrání ho Janek Linhart, bohatý podnikatel z Prahy. Ten se před svými kamarády vytahuje, že Týnu dostane do postele. Vymění si se svým řidičem Vildou role, Janek bude vystupovat jako Vilda a Vilda jako Janek.

Starý Popelka – otec Týny a Sylvy zemřel. Týny s ním žila na statku a společně se staraly nejen o statek, ale i o lidi, kteří s nimi na statku žili a pomáhali. Jsou to většinou ztracené existence, kterým Popelka nabídnul nový domov. Po smrti Popelky se začínají všichni zajímat o to, co bude se statkem dál? Je na pěkném místě a hlavně, má velmi dobrou vodu na Sluneční stráni, díky které tam rostou bylinky. Štěpána, který chodí s Týnou jeho matka přesvědčí, aby se na případný prodej statku šel Týny zeptat. Ten to nakonec udělá, ale na takové otázky není vhodná chvíle. Štěpán se s Týnou pohádá a odjede do města pro plynovou bombu ke grilu, kterou jí zapomněl nachystat.

V Praze se dostáváme do prostředí významné firmy Janka Linharta. Hned v úvodu vidíme, jak dokonale Janek dokáže lidmi manipulovat a vydělávat peníze. Janek odjíždí na cyklistický závod díky jednání ve své firmě se zpožděním. Ale najde zkratku, uplatí nějaké lidi a kdyby nenarazil po cestě na Štěpánovo zdemolované auto po autohavárii, jistě by vyhrál. Janek vytáhne Štěpána z auta a tím mu zachrání život. Nicméně přijde o velmi drahé kolo. Ale ani to nezabrání Jankovi, aby s neporadil. Koupí od dědka staré kolo a do cíle dojede. Se zpožděním, ale dojede na statek. Na statku se mezitím rozvíjí spory mezi Týnou a Sylvou. Sylva už dostala nabídky, aby statek prodala. Ale Týna o tom nechce ani slyšet. Stará se o cyklisty, kteří si ještě před smrtí Popelky zarezervovali pokoje. Tak se Janek seznamuje s Týnou. A vsadí se o piva, že ji dostane. Tak jako koneckonců každou. Ale nechce před Týnou vystupovat jako bohatý podnikatel Linhart, a proto si s Vilímek vymění role. Nikdo tedy na statku netuší, kdo je kdo. A Janek se snaží Týnu dostat. Ta ale nemá na Janka čas, ani náladu. Pro ni je to zpovykanej fracek z Prahy. Navíc se dozvídá, že měl Štěpán autonehodu.

Jeho matka Lída jí to vmete do tváře, že je to kvůli ní. Týna je nešťastná. V noci se jí zjev otec. A Týna se s ním baví o statku a práci. Sylva se uchýlí k podvodu a ukazuje Týně email, který napsala sama. Ale tvrdí, že ho napsal jejich táta. V emailu se píše, že starý Popelka chtěl statek prodat. Když ani to na Týnu nezabere, poškodí Sylva traktor. Ví, že na statku nejsou peníze a musí přesvědčit nějak Týnu, aby statek prodala. Lékař sděluje Lídě a Frantovi Vackovým, že měl Štěpán autonehodu. Vzhledem k tomu, že měl poškozenou od narození jednu ledvinu a druhou si poranil při autohavárii, je vysoce pravděpodobné, že bude nutná transplantace. František se hned nabízí jako dárce, ale Lída vše zaonačí tak, aby v případě nutnosti nevolali z nemocnice Frantovi, ale jí. Franta o tom samozřejmě neví Lída dělá vše tajně. Janek uvidí Týnu v lese kácet strom. Rozhodne se, že ji musí dostat, za každou cenu. A sděluje Vilíkovi, že další den se na statek vrátí.

Tento díl online ke shlédnutí

Přehrát video

Zdroj www.iprima.cz