15. díl Rytíři hranatého stolu - Seriál Slunečná

15. díl Rytíři hranatého stolu - Seriál Slunečná

Premiéra 27.2.2020

Sylva se bojí, že by přišla o Viléma, tak předstírá těhotenství. Vilém je rád, ale Janek ho znovu upozorňuje, že je to celé past. Sylva chce jeho kreditku. Hana se vydá za Sylvou s těhotenským testem a ukáže se, že Sylva těhotná není. Zdeněk je členem rytířského řádu, který věnuje peníze opuštěným dětem. Zdeněk tentokrát nemůže přispět tolik, co ostatní. Ale Týna ho zachrání. A Štěpán přemluví starostu Hrabala, aby přispíval na polední autobus.

Roman ubezpečuje Matějku, že přes Sylvu koupí Slunečnou. Hana to zjistí a informuje Janka. Ten zajede do firmy, seřve Romana a projekt zastaví. Roman si to ale nenechá líbit a zavolá Johnovi. Když se to Janek dozví, tak zuří, protože Roman chce, aby o projektu hlasovali. Janek řekne Johnovi, že Roman mu neukázal materiály, které vyčíslují skutečné náklady na Slunečnou. Nezapočítal náklady na rekultivaci. Takže ten projekt není tak skvělý, jak o něm Roman mluví. Johnův zájem o Slunečnou tím pádem ochladl. A když chce Roman hlasovat, tak zjistí, že John dal právo hlasovat Jankovi za sebe. Roman má obavy, že se kvůli tomu dostane do problémů s Matějkou. Slibuje, že se Slunečné nevzdá.

Zdeněk objednává u Týny jednolůžkové pokoje pro své přátele. Julie prozradí, že Zdeněk je členem rytířského spolku. A ten se sejde na Slunečné, protože Zdeněk přišel o vilu. Spolek zasedá, domlouvají se na částce, kterou dají dětem z dětského domova. Všichni dávají dvacet tisíc, ale Zdeněk chce dát méně, kvůli rekonstrukci vily. Týna ho zachrání, když před ostatními rytíři řekne, že Zděnek už přispěl na děti, kterým na statku zakoupil pobyt. Zdeněk sice neví, o čem Týna mluví, protože se nic takového nestalo, ale raději souhlasí. Lída se od ženských dozví, že mají rušit polední autobus. Lída zjistí, že za tím je starosta Chojčic Hrabal. Nechce na polední autobus přispívat. Pozve ho do hospody. Myslí si, že ho přemluví, ale Hrabal si stojí za svým-v Chojčicích tím autobusem nikdo nejezdí, takže on nebude vyhazovat peníze. Nakonec všechno vyřeší Štěpán, který je přítomen tomu, jak se Hrabalův syn v hospodě opíjí a rozbíjí věci. Štěpán ho uklidní, ale Hrabalovi řekne, že všechno ohlásí na policii, navíc jim Hrabal způsobil v hospodě velkou škodu a mají i ušlý zisk, takže podá trestní oznámení…pokud nepřispěje na autobus.

Hrabal povolí a příspěvek přislíbí. Sylva má strach, že by se s ní Vilda mohl rozejít, tak předstírá, že je pravděpodobně těhotná. Vilda je rád, svěří se se zprávou Jankovi. Ten se tak neraduje, znovu Vildovi opakuje, že Sylva s ním je jen proto, že si myslí, že je Vilda Linhart. Až se dozví, že je jen Linhartův řidič, tak se na něho vykašle. Ale Vilda tomu nevěří a poprvé zazní, že by měli jít s pravdou ven-jak to teda je? Kdo je doopravdy Linhart a kdo Vilda. Protože pokud je Sylva opravdu těhotná, tak se Vilda samozřejmě bude chtít se Sylvou oženit. Hana bere situaci do svých rukou. Zajede do Slunečné a chce po Sylvě, aby si udělala těhotenský test. To už i Běta pozná, že Sylva kecá. Ale Hana Sylvu k testu přemluví. Ukáže se, že Sylva lhala, těhotná není. Tak musí zavolat Vildovi a říct mu to. Vilda je zklamaný.

Tento díl online ke shlédnutí

Přehrát video

Zdroj www.iprima.cz