16. díl Místní hrdina - Seriál Slunečná

16. díl Místní hrdina - Seriál Slunečná

Premiéra 3.3.2020

Janek a Týna se čím dál víc sbližují. Štěpán zjistí, že Janek ho vytáhl z havarovaného auta, a rázem ho považuje za svého přítele. Roman chystá společně s Petrem na Janka past, ale v poslední chvíli jim jejich úmysl zmaří Hana. Julie je těhotná. Tahle zpráva způsobí v rodině poprask. Vypadá to, že ji vyhodí z domu, ale nakonec se usmíří. A začnou respektovat, že chce dítě vychovávat bez otce. Kratinová přijde na to, že v mládí Kratina chodil s Lídou. Podezírá Kratinu, že k Lídě něco cítí. Kratina i Lída jí vysvětlí, že tohle bylo skutečně kdysi a nemá smyls se tím zabývat.

Týna jezdí na koni s Jankem, který spadne. Narazí si žebra. Běta mu dá bylinky a mast, takže je brzy v pořádku. Jde za Týnou a chce jí pomoct. Pravým důvodem ale je, že chce být s ní. Jenže jí pomáhá tak nešikovně, že si Týna roztrhne tričko a Janek jí musí dát své, aby nešla do pokoje nahá. Když na to Štěpán přijde, tak žárlí. A když se dozví, že Janek pomáhal Týně i se senem, tak žárlí ještě víc. Janek na tancovačce začne tančit s Týnou. Štěpán se chce kvůli Týně s Jankem prát, ale pak mu Janek řekne, že má být rád, že „ti není nic horšího“ a Štěpánovi dojde, že Janek je ten, kdo ho po havárce zachránil.

Rázem udělá z Janka svého kamaráda. Roman se svěřuje Petrovi s tím, že by potřeboval Janka trošku „umravnit“, aby se po něm stále nevozil. Petr nabízí, aby nastražili na Janka lest, kdy to bude vypadat, že si přisvojuje Linhartovi peníze. Roman souhlasí. A když mu Petr přinese čtvrtletní zprávu, tak ji pošle Jankovi, který ji schválí. Janek nemá ani tušení, že Petr a Roman chtějí po jeho písemném odsouhlasení udělat ve zprávě změny, které proti němu poštvou Johna. Hana ale jejich podvod odhalí a Romanovi nezbývá nic jiného než předstírat, že je na Petra naštvaný. Lída je konfrontovaná Kratinovou, protože Pavel našel dopisy, které Lída v mládí Kratinovi psala. Kratinová jde za Lídou, chce vědět o co šlo. Ta se po domluvě s Kratinou rozhodne k mistrovské lži, vezme všechno na sebe, přesvědčí Kratinovou, že jen ona psala Kratinovi. On jí neodpovídal. Samozřejmě před tím řekne Lída Kratinovi, že byl pěkný blbec, když si ty dopisy schovával. Kratina pak přinese Kratinové dopisy, které mu Kratinová psala. Ty má schované ve stole. A řekne jí, že ji miluje. Kratinová je šťastná. Julie zjistí, že je těhotná.

Julie mlží před Zdeňkem, že její kamarádka je těhotná a potřebovala by vědět, jestli musí uvádět v porodnici jméno otce. Zdeněk má na svobodné matky svůj názor, takže Julii nejen neporadí, ale Julie to raději vzdá. Běta samozřejmě pozná, že je těhotná a má radost. I když není úplně ráda, že chce Julie zůstat s dítětem sama. Týna má taky radost, když se o Juliině těhotenství dozví. Julie chce říct otci dítěte – Tondovi, že je s ním těhotná. Ale rozhovor se zvrtne v hádku, kdy se do ní začne Tonda navážet, o těhotenství se nedozví a je agresivní. Štěpán ho vyhodí a Julie mu řekne, že je těhotná. Štěpán má radost, ale připomene Julii, že by to měla říct doma. To Julie udělá zrovna ve chvíli, kdy se všichni chystají do hospody na tancovačku. Všichni jsou v šoku, zvlášť když jim Julie řekne, že bude na dítě sama. Nakonec se Lída s Julií usmíří a přijme, že chce být s dítětem sama.

Tento díl online ke shlédnutí

Přehrát video

Zdroj www.iprima.cz