27. díl Diogenes v sudu - Seriál Slunečná

27. díl Diogenes v sudu - Seriál Slunečná

Premiéra 28.4.2020

Janek hraje o čas. Musí překazit Romanovi plány, jinak Týna o Slunečnou přijde. Nakonec se mu to podaří. Lída pošle Zdeňka udělat ostudu na zasedání starostů. Tvrdí, že čím víc lidí potvrdí, že je dementní, tím líp. Jenže je to past, Zdeňkův výstup se objeví na internetu. Zdeněk se pomstí a překazí natáčení Receptáře v pálenici. A Tom stále bojuje s Páleníkovou.

Janek nastiňuje Týně plán, jak dosáhnou toho, že Roman pozemky nebude moct koupit. V první řadě chce jít za Frantou, jako starostou. Aby dal na pozemky uzávěru. Týna Janka varuje, Franta je na ni naštvaný kvůli zrušené svatbě, určitě jim pomáhat nebude. Janek to přesto zkusí a ukáže se, že měla Týna pravdu. Janek má jiné řešení: na statek přijede jeho kamarád ekolog a chce na pastvinách vysadit chráněné kytky, nebo vypustit hraboše. Ale ukáže se, že by to komplikovalo práci na statku, takže musí vymyslet něco jiného. Do toho se na louce objevuje ochranka, a Jankovi dojde, že je to Romanova práce. Musí se schovávat, aby si ho chlap z ochranky nevyfotil.

To by byl pro Romana důkaz, že je Janek na statku. Profesor nabídne, že by dokázal sehnat archeologa, který by mohl zjistit, jestli na místě pastvin nestálo kdysi Keltské sídliště. Archeolog přijede a když všem vysvětlí, že pokud tady skutečně najde pozůstatky sídliště, tak se bude muset celá oblast uzavřít. Takže tento nápad je taky mimo a musí řešit, co dál. Janek pozve geologa Sama. Zatímco Julia a Týna poštvaly na ochranku kozla Emila, provede Sam vrt. Ukáže se, že na pastvině se dá stavět, ale Sam to zařídí tak, aby se nedalo. A upozorňuje všechny, že pokud to někdy budou chtít změnit, tak mají smůlu. Janek rychle instruuje Týnu, že musí podat žádost na stavební úřad, že chtějí na pastvině stavět. Týně dojde, kam Janek míří. Tu žádost jim zarazí na základě Samova posudku. Lída je nadšená, Štěpánovi se podařilo zajistit přes nějakou známou, aby u nich v pálenici natáčeli Receptář. Do toho přemlouvá Zdeňka, aby vtrhnul na zasedání starostů obcí a předstíral, že je dementní. Lída Zdeňkovi vysvětluje, že je nutný, aby hodně lidí potvrdilo, že je skutečně dementní.

Zdeněk jí to uvěří a na zasedání starostů udělá ostudu. Jenže pak náhodou zaslechne, že jeho „ostuda ze zasedání starostů“ koluje jako klip na internetu. Dojde mu, že to byla past od Lídy, která ho chtěla znemožnit. Lída to samozřejmě popírá, ale Zdeněk jí nevěří. Konvičková mu poradí, aby taky Lídě něco provedl. Zdeněk se naloží do sudu a když přijdou natáčet Receptář tak leze ze sudu a tvrdí štábu, že se v těch sudech koupá. Lída, Štěpán a Franta mají z ostudy kabát, a ještě můžou být rádi, že na ně štáb nepošle sociálku. Lída je potrestaná, ale Zdeňkovi dojde, že ublížil hlavně Štěpánovi. Omluví se mu, ale Štěpán to nebere. Tom se konečně dočká kluků, které přiveze Plesníková z hor. Vojta se chová normálně, ale Matěj je naštvanej. Dostává se do velkých konfliktů s Tomem. Důvodem je, že mu Matěj vyčítá, že jsou chudí, nemají takový oblečení, jako jiný děti ve škole, jsou prostě socky. Toma to trápí, ale nehodlá ustupovat ani klukům, ani Plesníkové.

Vojta mu vyděšeně přijde říct, že Matěj zmizel. Tom a Vojta ho jdou hledat do jeho skrýše, ale Matěj tam není. Když už chtějí volat policii, přiveze ho Plesníková. Matěj nechce za Tomem tak se domluví, že bude ještě jeden den u Plesníkové. Všem je jasný, že se takhle chová kvůli Plesníkové. A Běta jí to dokonce i řekne. Tom má strach, že o kluky přijde, ale Roza přijde s nápadem: na půdě je stará kytara, kluci by se mohli učit hrát. To se Tomovi líbí. Roman shání Janka. Má tušení, že určitě bude na statku. Náhlý odjezd Sylvy mu totiž zkomplikoval plány, nemohl se Sylvou podepsat smlouvu. Takže nemá Slunečnou jistou. Roman se snaží dostat z Hany, kde by mohl Janek být, ale ta tvrdí, že neví.

Tento díl online ke shlédnutí

Přehrát video

Zdroj www.iprima.cz