28. díl Jeden z nás - Seriál Slunečná

28. díl Jeden z nás - Seriál Slunečná

Premiéra 5.5.2020

Janek nechá udělat geologický průzkum i na dalších pozemcích. Když se to dozví Matějka, tak zuří. Je přesvědčený, že na něco takového nemohla Týna přijít sama. Musí v tom mít prsty Janek. Jankova pozice ve firmě je ohrožená, Roman naopak získává čím dál větší důvěru. Štěpán daruje Týně čtyřkolku a velkou kytici. Chce Týnu získat zpět. I když to Týna zvažuje, skončí nakonec v náruči Janka. A Tom udělá klukům a jejich spolužákům bojovku. Kluci jsou nadšení.

Týna ještě stále neví, že je Janek Linhart. Týna Janek – jejich vztah je v pohodě. Janek navrhuje, aby nechali udělat geologický průzkum i na pozemcích, které sousedí s těmi, na kterých je uzávěra. Aby to nevypadalo, že jílové podloží je jen na pozemcích, kde je uzávěra. Při řešení problémů s pozemky se začnou líbat a už už to vypadá že skončí v posteli. Ale Janek začne Týně vysvětlovat, že ji miluje a chce ženu na celý život. A klidně počká, až to bude Týna cítit stejně. Takže ze sexu není nic. Týna to následně rozebírá s Julií, která ji přesvědčuje, aby konečně přestala přemýšlet a vrhla se do vztahu s Jankem.

Týnu dárek od Štěpána nalomil, ale po rozhovoru s Julií jí definitivně docvakne, že Štěpán je minulost. Týně volá Sylva, dozvěděla se o geologickým průzkumu a zuří. Týna opět zvažuje, že by Štěpánovi odpustila. Protože bude potřebovat peníze. A nechá se od Štěpána políbit. Janek vymyslí, jak udělat geologický průzkum taky, aby to nevypadalo účelově. Podají odvolání. A v noci se Týna rozhodne, že to s Jankem zkusí, skončí v posteli. Štěpán - hučí do něho Satrapa, aby něco udělal a zachoval se jako chlap. Protože Janek mu jede po Týně! Štěpán přiznává, že byl Týně nevěrný a Janek mu zachránil život, takže se s ním prát nehodlá. Satrapa ho ale přesvědčí, aby Týně dal najevo, že to s ní chce ještě zkusit. A hned za tepla to řekne Frantovi a Kratinovi. Franta má obavy, že se to Lídě nebude líbit, ale Kratina ho podporuje.

Štěpán chce Týnu nějak oslnit, tak si potřebuje půjčit od Franty peníze. Pak jde za Týnou a vyzná jí lásku. Týna je na něho naštvaná, taky proto, že to není tak dlouho, co Lída před všemi označila Týnu za děvku a Štěpán se jí nezastal. Štěpán ji chce políbit, ale Týna nemá zájem. Ale Štěpán to tak nepochopí. A koupí Týně čtyřkolku. Týna mu jde vrátit klíček od čtyřkolky, ale Štěpán do ní před Satrapou hučí, takže si Týna klíček nechá. Satrapa v tom vidí pro Štěpána šanci, ale Štěpán si už tak jistý není. Lída přijde na to, že koupil Štěpán pro Týnu čtyřkolku a když se dozví, že by to s ní chtěl dát Štěpán zase dohromady, tak zuří. Štěpán jí nakonec vyčte, že je to všechno její vina. Na slíbené rande ale večer přijde místo Týny Julie a vrátí Štěpánovi klíče od čtyřkolky. Je jasné, že Štěpán nemá šanci. Tom řeší problémy s Matějem, který rozbil Slaninovi okno. Matěj lže a vymlouvá se, ale Vetrák se Slaninou ho usvědčí, protože házel kamení dokonce i na ně. Matěj se nakonec přizná, důvodem bylo, že je naštvaný na Toma, protože mu nedovolil, aby byl u babičky Plesníkové

Běta a Profesor Tomovi radí, aby na Matěje nekřičel, ale promluvil si s ním jako chlap s chlapem. Zároveň uznávají, že manipulovat Matěje proti vlastnímu tátovi je hnus. Když s klukama promluví, tak z Matěje vypadne, že se na statku nudí. Tom slibuje, že si na ně bude dělat víc času. Profesor a Běta nachytají Toma, jak volá lichváři. Běta je naštvaná, vždyť sama Tomovi nabízela peníze. Oba ho přesvědčí, aby lichváře zrušil. A vymyslel pro kluky zábavu, která nebude stát peníze. Tom vymyslí pro kluky a jejich kamarády ze třídy bezva bojovku v lese. A s pomocí profesora ji realizuje. Kluci jsou nadšení a spolužáci jim závidí. Roman informuje rozzuřeného Matějku, že na pozemcích je stavební uzávěra. Matějka zuří, nejde mu do hlavy, že by si Týna jen tak z ničeho nic objednala průzkum. Je si jist, že je to schválně, aby nemohli pozemky koupit. Určitě v tom má prsty Janek, Týnu by nic takového nenapadlo.

Matějka nechápe, proč jim Janek hází klacky pod nohy, vždyť přece respektovali, že do toho obchodu Janek nechtěl jít, tak do něho šli sami. Matějka chce okamžitě mluvit s Johnem. John si podá Janka, vyčítá mu, že kazí byznys plán firmě. V žádném případě nevyhodí Romana, naopak je v ohrožení Janek. A Roman ujišťuje Linharta, že ať se stane cokoliv, bude stát na jeho straně. Vilda tentokrát už urgentně prosí Janka, aby konečně Týně a Sylvě řekli, jak to s nimi je. Vilda má totiž problém, Sylva se chce vdávat.

Tento díl online ke shlédnutí

Přehrát video

Zdroj www.iprima.cz