39. díl Velké trable s malým polem - Seriál Slunečná

39. díl Velké trable s malým polem - Seriál Slunečná

Premiéra 3.9.2020

Veterinář má úspěch s Doubravkou, která díky jeho metodě zabřezla. Prosí Týnu, jestli by nemohl inseminovat další krávy. Aby si mohl požádat o patent a publikovat výsledky, musí mít popsaných dost úspěšných vzorků. A do toho má pocit, že se mu Julie vyhýbá, což mu Týna vysvětlí nemocí Štěpána. A Julie mu zavolá.

Jdou do pizzerie a dají si pusu. Štěpána bolí záda, myslí si, že se prochladil. Zdeněk ho žene do nemocnice na vyšetření, ale Štěpán-podpořený Lídou a Frantou nikam nejede. Julie ho dovede za Bětou, která ho hned žene do nemocnice, protože má ledvinovou koliku. Když se to dozví Lída, hned za ním jede, protože se bojí, aby neprasklo, že Štěpán není Franty. Situace vypadá vážně, protože Štěpán si tu svoji jednu funkční ledvinu poškozuje pitím. Takže radí Lídě, aby sehnala biologického otce Štěpána pro případ, že by byla nutná transplantace. Julie ale vše řekne Frantovi, který tvrdí, že genetické testy v nemocnici pomotali, takže je Štěpán jeho a v případě nutnosti mu ledvinu dá. A Franta o špatných výsledcích řekne i Kratinovi. Naštěstí se Štěpánova ledvina vzpamatuje, takže transplantace není nutná.

Denisa si začíná Linharta omotávat kolem prstu. Chlubí se kamarádkám, které jí radí, aby si od něho nechala koupit koně. Hana Linharta varuje, že s ním začíná Denisa manipulovat, ale bez úspěchu. Linhart koupí Denise statek s koňmi. Kratina se dozvídá, že Peterka, od kterého měl pronajatá pole je pronajal Zavařilovi, protože mu dal o 30% víc. A navíc mu dal peníze na rok dopředu. Kratina ale už pole zoral. Peterka mu dává peníze od Zavařila, aby nebyl škodný. Kratina se dozvídá, že Strnad svoje pole prodal Týně. Janek řeší, co udělá s poli od Strnada, protože jsou stále vedeny jako zemědělská půda.

Zavařil od něho chce pole koupit, dokonce mu vyhrožuje kontrolou z pozemkového fondu. Ale Janek mu je neprodá. Janek se ptá Týny, jestli má pro pozemky využití, ale nemá. Janek řekne Týně, že prodá pozemky Zavařilovi, protože zvýšil cenu. Týna nesouhlasí a pohádají se. Janek slyší, že Janička se ptá Týny na pole a řekne jí, aby se za ním Kratina zastavil. Janek mu pronajme pole na 5 let, za 4000 za hektar. Kratina je rád, ale bojí se, co bude, až se to dozví Lída. Zavařil nabízí Jankovi 10% navíc, ale Janek to odmítne. Týně se nelíbí s kým Janek obchoduje a rozejde se s ním, ale vzápětí se od Vildy dozví, o kolik Janek přišel, když s Predragem skončil. Omluví se Jankovi a jsou zase spolu.

Tento díl online ke shlédnutí

Přehrát video

Zdroj www.iprima.cz